Ako vyčistiť dlažbu rýchlo a profesionálne?

Čistenie exteriérov - dlažby, strechy, grafitti, fasády a iné

Ako vyčistiť dlažbu rýchlo a profesionálne?

Ani vaša zámková dlažba už nie je to čo bývala? Roky v náročných poveternostných podmienkach si vybrali svoju daň. Nie je potrebné hneď meniť dlažbu za novú. Skúste dať šancu profesionálom, ktorí oživia jej „zašlú slávu“.

Čo všetko spôsobuje, že časom dlažba nie je, ako predtým?

Vplyvov prostredia je strašne veľa. Sú to rôzne prírodné činitele ako voda, mráz, spaľujúce horúčavy. Svoj podiel majú aj mechanické vplyvy. Svoju nemalú úlohu zohrávajú predovšetkým machy, lišajníky, huby, rôzne náletové rastlinstvo. Medzi ťažšie kalibre radíme hlavne soľ ( napr. v zime pri posype cesty ), rôzne motorové oleje a stále všadeprítomné žuvačky.

Zoznam faktorov, ktoré znehodnocujú dlažbu je, ako vidíte, veľmi rozsiahly.

Predovšetkým posledne menované predstavujú pre bežného človeka náročnejší oriešok, ak sa rozhodne s ich odstránením. Výsledok, vzhľadom na materiálne vybavenie a neznalosť problematiky, je veľmi neistý.

V takomto prípade je lepšie zveriť prácu na profesionálov, ktorí s odstraňovaním podobných nečistôt majú dlhoročné skúsenosti.

Plocha, ktorú bežne pokrýva zámková dlažba pri rodinných domoch je 20-70% rozlohy pozemku. Ak je táto plocha značne znečistená a zanedbaná, prejaví sa to veľmi výrazne na celkovom dojme z pozemku. Preto je nesmierne dôležité nepodceňovať pravidelnú údržbu dlažby. Čím dlhšie odkladáte čistenie a úpravu, tým náročnejšie bude dostať dlažbu do pôvodného stavu ( alebo do čo najlepšieho možného ).

Zámková dlažba ale nie je jediná plocha, ktorá si zaslúži pozornosť. Starostlivosť o terasy je rovnako dôležitá, keďže tam zväčša trávite čas s rodinou alebo návštevou a je to zároveň vaša vizitka.

Samostatnú kapitolu tvoria nečistoty na keramickej podlahe. Tá je náchylnejšia na ošetrovanie, aj keď jej údržba je z dlhodobého hľadiska jednoduchšia.

TIP PRE VÁS: Ak sa rozhodnete vyčistiť si keramickú podlahu sami, nikdy nepoužívajte čistiace prostriedky na báze piesku. Ten by mohol poškodiť povrch ( glazúru ) a ten by sa stal vstupnou bránou pre ďalšie nečistoty.

Na stránke Exterierove-cistenie.sk nájdete profesionálov, ktorí sa čisteniu dlažby, chodníkov, terás, či vonkajších keramických povrchov venujú viac ako 7 rokov. Za ten čas „nabrali“ všetko potrebné k dokonalému čisteniu – skúsenosti, ľudí aj techniku.

Ak chcete vidieť fotografie PRED a PO čistení, môžete si pozrieť FOTOGALÉRIU z realizácie v Bánovciach nad Bebravou.